Bo większość problemów, z jakimi się borykamy w życiu codziennym, rodzinnym i ekonomicznym, wymagają myślenia abstrakcyjnego.

Czytanie je ćwiczy.

Bo osoby uczestniczące w wydarzeniach kulturalnych, zaspokajają swe potrzeby emocjonalne i społeczne.

Bo ludzie wciąż za mało to doceniają.

Większość problemów, z jakimi się borykamy w życiu codziennym, rodzinnym i ekonomicznym, wymagają myślenia abstrakcyjnego – jak wskazują psychologowie społeczni i socjologowie gospodarczy.
Nieumiejętność reagowania na zmiany rzeczywistości, przyczynia się do powstawania złych relacji społecznych. Na początku nie ufa się innym, potem nie rozumie się drugich i w końcu zaczyna się nienawidzić. Ma to ścisły związek z czytaniem książek.

Efekt jest bardzo praktyczny dla każdego. Bo czytanie książek uczy abstrakcyjnego myślenia. Niesie ze sobą wiedzę. Oczytane społeczeństwo jest innowacyjne, wytwarza nowe technologie, a jego praca jest dużo wydajniejsza. To wszystko sprzyja mądremu bogaceniu się.

Nie należy przez to rozumieć, że nowe media są złe. Internet i telewizja świetnie rozwinęło w społeczeństwach konkretne myślenie obrazowe. Szybko pozyskujemy wiele informacji. Jednak bez refleksyjnego czytania książek, nie potrafimy tego natłoku mądrze analizować i powiązać. Zaczynamy mieć kłopoty z interpretowaniem rzeczywistości, co zaczyna nas dezorientować i stresować. Właśnie wskutek braku umiejętności myślenia abstrakcyjnego.

Beletrystyka kiedyś kształtowała te uczucia wyższe, pokazywała motywy, ludzkie wahania, pozwalając je lepiej zrozumieć w nas samych.
Podobnie jest z aktywnym uczestnictwem w kulturze. W wydarzeniach. Potrzebujemy bowiem, w głębi umysłu, przeżywania emocjonalnego razem z innymi. Rozwijają one w nas pozytywne emocje i wzmacniamy więzi społeczne. Bo kto lubi oglądać wydarzenie sportowe samotnie w domu.

Przekaż 75 PLN i ubogać czyjeś życie.

Zrób coś kreatywnego, by zebrać środki.

Historia we wspomnieniach o bohaterstwie, strachu i współczuciu w XX wieku. Powieść o historycznej misji ze współczesnych czasów.

Najlepsze Książki Roku 2016 i 2017 wg Czytelników serwisu o literaturze Granice.pl: 1- „Czarna biel. Wspomnienia”, to inspirująca osobista historia radzenia sobie w trudnych sytuacjach na tle historii Polski 1918-1983. 2- „Artefakt umysłu”, to z kolei thriller przygodowy osadzony w historycznych realiach współczesnego świata, z tłem starego Krakowa i Sandomierza.